“KLASA w FORMIE, FORMA w KLASIE”

W roku szkolnym 2023/2024 w 51 szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Warszawa Wola-Śródmieście uczniowie i uczennice klas III zostali zaproszeni do Warszawskiego programu promocji zdrowia „Klasa w formie-forma w klasie”. Jest to cykl bezpłatnych zajęć, podczas których dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Celem programu jest zwiększenie wiedzy o zasadach zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej oraz zwiększenie prawidłowych nawyków żywieniowych i poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci.

Do udziału w programie zostały zaproszone te dzieci, które przy wsparciu naszych specjalistów podejmą i spróbują zmienić swoje nawyki dotyczące żywienia i aktywność fizyczną.  Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcyjnych i ciekawych zajęć.

W ramach programu będą prowadzone dla uczniów i uczennic spotkania i warsztaty z zakresu edukacji zdrowotnej dotyczące zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia, podczas zajęć zostaną przeprowadzone m.in. warsztaty kulinarne, uczestnicy zgłębią swoją wiedzę m.in. o sposobie wyliczenia BMI (Body Mass Index) – wskaźnik masy ciała i jego roli, umiejętność czytania informacji żywieniowych na opakowaniach produktów spożywczych, szczególnie dotyczących słodyczy, dowiedzą się czy są z cukrem czy bez cukru?. Zapoznają się z wpływem cukru na zdrowie, poznają alternatywy cukru. Stworzą (pomalują ) własny talerz zdrowego żywienia.

W trakcie spotkań i warsztatów ze specjalistami ruchu zachęcać będziemy uczniów i uczennice do większej aktywność fizycznej i uprawiania sportów. Dzieci chętnie spędzają czas grając w gry na komputerze. Oczywistym rozwiązaniem jest próba zastąpienia tej rozrywki prawdziwym sportem.

Dla dorosłych zaplanowaliśmy cykl 2 spotkań w formie webinariów w dogodnych dla rodziców/opiekunów godzinach. Pierwszy webinar odbędzie się w dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 17:30 i będzie dotyczył "Roli aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju dzieci." Drugi webinar odbędzie się w dniu 7 grudnia br. o godzinie 17:30, jego tematem będzie "Rola odżywiania w prawidłowym rozwoju dzieci". Oba webinaria będą prowadzone przy użyciu aplikacji Cisco Webex.

Komentowanie wyłączone.